Twitter traci najlepszego menedżera

ŁO
opublikowano: 11-11-2016, 08:06

Portal społecznościowy mierzy się z kolejnymi turbulencjami kadrowymi. Tym razem z firmą żegna się dyrektor operacyjny Adam Bain.

Twitter poinformował, że stanowisko Baina przejmie dotychczasowy dyrektor finansowy portalu Anthony Noto. Spółka rozpoczyna jednocześnie poszukiwanie nowego menedżera odpowiedzialnego za finanse.  

Zobacz więcej

Adam Bain

REUTERS/Noah Berger/FORUM

Agencja Reuters przypomina, że Bain dołączył do Twittera w 2010 r., gdy serwis praktycznie nie generował żadnych przychodów i w ciągu kilku lat zbudował maszynę reklamową, która w zeszłym roku przyniosła wpływy sięgające 2,2 mld USD. Menedżer swego czasu był wymieniany jako jeden z kandydatów na prezesa koncernu.  

- Uważam, że Adam Bain jest najbardziej kompetentną osobą w Twitterze - mówi Michael Pachter, analityk Wedbush Securities.

Twitter przechodzi obecnie przez trudny okres swojej działalności, bo nie potrafi znaleźć sposobu na przyciągnięcie nowych użytkowników. Z serwisu korzysta ponad 300 mln osób, co jest skromnym wynikiem w porównaniu z potentatem rynku Facebookiem, który ma już 1,7 mld użytkowników.  

Kilka dużych firm chciało ponoć przejąć portal, ale ostatecznie żadna z nich nie złożyła oferty. Rynek plotkował o zainteresowaniu ze strony koncernów Walt Disney, Salesforce.com i Alphabet.  

Pod koniec października pojawiła się informacja o planowanym zwolnieniu przez Twittera kilkuset osób. Skala zwolnień odpowiada 8 proc. obecnego stanu zatrudnienia w firmie. O tyle samo zostało ono zmniejszone w ubiegłym roku, gdy współtwórca Twittera Jack Dorsey został prezesem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Twitter traci najlepszego menedżera