Udany kwartał funduszu Blackstone Group

opublikowano: 18-10-2018, 14:16

Blackstone Group, największy na świecie fundusz zarządzający aktywami alternatywnymi, zdołał nieznacznie przebić oczekiwania analityków odnośnie wyników za miniony kwartał, donosi Reuters.

Amerykańska firma w okresie lipiec-wrzesień 2018 r. wypracowała tzw. ekonomiczny zysk netto (ENI - uwzględnia koszty utraconych korzyści) rzędu 76 centów na udział w porównaniu ze średnią prognoz na poziomie 74 centów. To wynik lepszy niż rok wcześniej, kiedy wyniósł 68 centów.

ENI odzwierciedla zyski lub straty wynikające z wyceny rynkowej na portfelu i jest ściśle monitorowanym wskaźnikiem zarobków dla amerykańskich firm private equity.

Aktywa którymi zarzadza firma wzrosły o 18 proc. w stosunku do roku poprzedniego, co daje rekordową łączną wartość 457 mld USD.

 Firma pochwaliła się również wyższą dywidendą. Rzeczywista gotówka przypadająca na ten cel wzrosła z 626 do 769 mln USD. Blackstone zapowiedział, że wypłaci akcjonariuszom kwartalną dywidendę w wysokości 64 centów na udział, w co wliczono specjalny bonus w kwocie 10 centów na udział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane