UE ostrzegła Iran, że bojkot duńskich towarów naruszy relacje z całą Unią

Polska Agencja Prasowa SA
07-02-2006, 13:25

Komisja Europejska ostrzegła we wtorek Iran, że bojkot duńskich towarów może doprowadzić do gwałtownego pogorszenia stosunków z całą Unią.

Komisja Europejska ostrzegła we wtorek Iran, że bojkot duńskich towarów może doprowadzić do gwałtownego pogorszenia stosunków z całą Unią.

Zdaniem Komisji, bojkot nie jest "właściwym sposobem" uregulowania problemów. "Bojkot towarów duńskich jest z definicji bojkotem produktów europejskich" - powiedział rzecznik Komisji Johannes Laitenberger.

Iracki minister handlu Masud Mirkazemi zapowiedział w poniedziałek zawieszenie wymiany handlowej między Iranem a Danią, w reakcji na publikację przez duński dziennik karykatur proroka Mahometa.

"Poczynając od jutra nie będzie się już można rejestrować, by importować artykuły konsumpcyjne z Danii" - powiedział minister.

We wtorek minister oficjalne ogłosił zawieszenie wszystkich kontaktów handlowych i gospodarczych z Danią.

W wielu innych krajach, zwłaszcza w Arabii Saudyjskiej i Afryce Północnej, towary duńskie są przedmiotem bojkotu nieoficjalnego, ale realnego. Dotyczy zwłaszcza produktów mlecznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / UE ostrzegła Iran, że bojkot duńskich towarów naruszy relacje z całą Unią