Ukraina: 75 proc. mieszkańców obwodu dniepropietrowskiego wciąż bez prądu

  • PAP
opublikowano: 24-11-2022, 21:50
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

75 proc. mieszkańców obwodu dniepropietrowskiego, jednego z najbardziej uprzemysłowionych regionów Ukrainy wciąż nie ma prądu, w obwodzie odeskim, również na południu kraju, bez elektryczności pozostaje 64 proc. odbiorców - poinformowali operatorzy.

Adobe Stock

W wieczornym komunikacie w czwartek, przekazanym przez agencję Interfax-Ukraina, operatorzy z grupy DTEK podali, że w obwodzie donieckim około 30 proc. odbiorców nie ma prądu.

W obwodzie dniepropietrowskim całkowicie pozbawione prądu wciąż są duże miasta: Krzywy Róg i Nikopol - podali operatorzy. Zapewnili przy tym, że prąd na terenie obwodów dniepropietrowskiego, odeskiego i donieckiego dostarczany jest do obiektów infrastruktury krytycznej.

Wcześniej w czwartek Huta ArcelorMittal w Krzywym Rogu, największy zakład metalurgiczny Ukrainy, poinformowała, że wstrzymała wytapianie stali i produkcję wyrobów walcowanych ze względu na ograniczenia w dostawach prądu.

Regiony i miasta Ukrainy borykają się ze skutkami środowego zmasowanego ataku rosyjskiego na obiekty infrastruktury energetycznej, w tym elektrownie, elektrociepłownie, stacje elektroenergetyczne. W wyniku ostrzałów większość mieszkańców Ukrainy została pozbawiona dostaw prądu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane