Ukraina chce by w modernizacji gazociągów uczestniczyła też Rosja

IAR
opublikowano: 23-03-2009, 10:26

Premier Julia Tymoszenko chce, aby w  modernizację ukraińskiego systemu gazowego włączyła się nie tylko Unia Europejska, ale też Rosja. Przedstawiciele prezydenta Wiktora Juszczenki oceniają, że cały proces zajmie około 7 lat.

Prezydent i premier będą dziś rozmawiali na temat modernizacji ukraińskiego systemu gazowego w Brukseli z przedstawicielami Komisji Europejskiej, Japonii i Rosji. Ołeksandr Hudyma - doradca Julii Tymoszenko do spraw energetyki - podkreślił, że żadne konkretne decyzje dotyczące ewentualnych kredytów nie zostaną podjęte.

Zaplanowane na dziś podpisanie wspólnej deklaracji przyspieszy jednak ten proces. Dodał, że premier chce też rozmawiać na ten temat z Rosją i następnym celem jej zagranicznej wizyty ma być Moskwa. Z kolei przedstawiciel prezydenta Bohdan Sokołowskyj podkreślił, że na doprowadzenie ukraińskiego systemu gazowego do poziomu europejskiego potrzeba 7 lat i około 3 miliardów dolarów. Jest to tylko orientacyjna liczba - dokładne koszty mają zostać przedstawione w najbliższym czasie przez specjalne grupy robocze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ukraina chce by w modernizacji gazociągów uczestniczyła też Rosja