Czytasz dzięki

Ukraina zakończyła negocjacje z Chinami w sprawie WTO

(Marek Druś)
opublikowano: 19-08-2005, 14:14

Ukraina zakończyła negocjacje z Chinami w sprawie przystąpienia do Światowej Organizacji Handlu (WTO), poinformował minister gospodarki Siergiej Teriochin. To już 38 kraj, z jakim osiągnęła porozumienie. Zostały jeszcze 4.

Ukraina zakończyła negocjacje z Chinami w sprawie przystąpienia do Światowej Organizacji Handlu (WTO), poinformował minister gospodarki Siergiej Teriochin. To już 38 kraj, z jakim osiągnęła porozumienie. Zostały jeszcze 4.

Teriochin powiedział, że kwestią do rozwiązania pozostaje jeszcze uznanie chińskiej gospodarki za rynkową. Podkreślił, że jego kraj uzna ją za taką, kiedy Unia Europejska przyzna taki sam status gospodarce ukraińskiej. Teriochin powiedział, że od powodzenia rozmów z USA i Australią zależy, czy Ukrainie uda się przystąpić do WTO przed końcem 2005 roku.

MD, RBC

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane