Ukraińskie mleko płynie na warszawski parkiet

WIS
opublikowano: 31-03-2011, 00:00

Pieniędzy na inwestycje Industrial Milk Company poszuka na giełdzie w Warszawie.

Pieniędzy na inwestycje Industrial Milk Company poszuka na giełdzie w Warszawie.

Wydłuża się kolejka ukraińskich spółek z branży rolnej chcących wejść na GPW. W poniedziałek debiut zapowiedziało KSG Agro, a wczoraj w jego ślady poszła Industrial Milk Company (IMC). Firma specjalizuje się w uprawie zbóż, roślin oleistych i ziemniaków, jest też jednym z największych producentów mleka na Ukrainie.

— Chcemy kontynuować rozwój wdrażając ambitny plan inwestycyjny. W ciągu najbliższych pięciu lat planujemy trzykrotnie zwiększyć areał ziem uprawnych, podwoić pojemność magazynową i rozwijać nowoczesny park maszynowy. Program inwestycyjny chcemy w części sfinansować pieniędzy z oferty publicznej — mówi Jewgen Osipow, prezes IMC.

W przeprowadzeniu jej pomoże spółce ING Securities. Akcje spółki mają zostać sprzedane w ofercie publicznej w Polsce oraz prywatnej adresowanej do zagranicznych inwestorów instytucjonalnych. Jej wielkości IMC jeszcze nie ujawnia. Oferta i wprowadzenie papierów na parkiet zależą od spełnienia wymogów formalnych, m.in. od zatwierdzenia prospektu emisyjnego przez luksemburski nadzór finansowy i dopuszczenia akcji do obrotu na GPW.

Firma potrafi zarabiać. W 2010 r. osiągnęła przychody na poziomie 34,8 mln USD, EBITDA równą 19,5 mln USD oraz zysk netto w wysokości 14,8 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu