Unilever zmienia strukturę i likwiduje centralę w Londynie

opublikowano: 15-03-2018, 08:52
aktualizacja: 15-03-2018, 08:56

Unilever, trzecia pod względem wielkości brytyjska spółka zlikwiduje swoją siedzibę główną w Londynie. Jej prawną centralą zostanie wyłącznie holenderski Rotterdam, co – zdaniem ekspertów – należy oceniać jako uderzenie w rząd premier Theresy May przez brexitem, donosi Reuters.

Specjalizujący się w żywności, środkach higienicznych i szybkozbywalnych produktach konsumenckich koncern, produkujący tak znane marki jak mydło Dove czy lody Ben & Jerry już w zeszłym roku informował o korekcie swojej podwójnej struktury po odrzuceniu opiewającej na 143 mld USD oferty przejęcia przez amerykańskiego giganta, Kraft Heinz. 

Centrala koncernu Unilever w Rotterdamie
Wyświetl galerię [1/2]

Centrala koncernu Unilever w Rotterdamie fot. Bloomberg

Brytyjsko-holenderski Unilever oświadczył w czwartek, że podzieli firmę na trzy dywizje. Beauty & Personal Care oraz oddział Home Care będą miały nadal siedzibę w Londynie.  Z kolei dział Foods & Refreshment będzie miał centralę w Rotterdamie.

Koncern dodał, że 7,3 tys. pracowników w Wielkiej Brytanii nie jest zagrożonych groźbą utraty pracy, zaś akcje spółki nadal będą notowane w Londynie, Amsterdamie i Nowym Jorku.

Zarząd wierzy, że transformacja do trzech dywizji i uproszczenie struktury korporacyjnej stworzy prostszą, bardziej elastyczną i bardziej skoncentrowaną firmę o zwiększonej elastyczności strategicznej dla zmiany wartości portfela tworzącego jej wartość - powiedział Marijn Dekkers, prezes Unilever.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Branża spożywcza / Unilever zmienia strukturę i likwiduje centralę w Londynie