USA: wskaźniki giełdowe powróciły do poziomu z czwartku

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 19-10-2001, 20:39

Po słabym początku sesji indeksy w USA zdołały odrobić straty. Powoli górę zaczyna brać optymizm graczy wywołany dobrymi wynikami kwartalnymi spółek. Wielu z inwestorów jednak zdaje sobie sprawę, że w obecnym okresie przymiotnik „dobre” oznacza „nie aż tak słabe”. Koniec tygodnia nie skłania do zakupów, bo podczas weekendu wiele może się wydarzyć. Portfele graczy szczególnie krępuje panika wokół wąglika

Microsoft ogłosił niezłe wyniki III kwartału, ale nie uchroniło to spółki od lekkiej przeceny. Jest to tym bardziej niepokojące, że analitycy z Merrill Lynch i Lehman Brothers zauważyli, że spółka Billa Gates’a lepiej od konkurencji radzi sobie na ciężkim rynku oprogramowania.

Spada cena Sun Micrrosystems, którego wyniki kwartalne ucierpiały z powodu mniejszego popytu na serwery. Rośnie za to wycena Gateway, producenta komputerów. Firma straciła 520 mln USD w okresie lipiec-wrzesień, ale chce na koniec roku uzyskać dodatni wynik operacyjny.

Nieoczekiwanie liderem przeceny wśród dotkomów są papiery eBay. Aukcja internetowa ogłosiła bardzo dobre rezultaty i podniosła prognozy na kolejny kwartał. Analitycy liczyli jednak na mocniejsze podniesienie prognoz.

Spadek indeksu DJIA uniemożliwiają papiery Coca-Coli, która w czwartek po sesji podała znakomite rezultaty kwartalne i podtrzymała prognozy na kolejny rok. Dzisiaj bank UBS Warburg umieścił akcje największego producenta napojów na liście najlepszych inwestycji. Słabe są z kolei papiery McDonald’s. Analitycy Schroder Salomon Smith Barney obniżyli rekomendację dla sieci restauracji ze względu na słabą sprzedaż w USA.

Nie dziwi przecena PMC-Sierra. W ostatnim okresie ostro spadła sprzedaż chipów produkowanych przez spółkę, a jej kurs traci kilkanaście procent. ‘

Źle dzieje się także w branży światłowodowej. Jej lider Corning obniżył prognozy sprzedaży w IV kwartale i jego wycena zmniejsza się o 3 proc.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: wskaźniki giełdowe powróciły do poziomu z czwartku