USA: zatrudnienie w liniach lotniczych drastycznie redukowane

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 03-12-2020, 19:57

W skutek pandemii koronawirusa, która doprowadziła do drastycznego spadku popytu na podróże i transport lotniczy, amerykańskie linie pasażerskie i towarowe mocno ograniczyły zatrudnienie, donosi Reuters.

Jeden z samolotów linii American Airlines
Jeden z samolotów linii American Airlines
fot. Bloomberg

W ciągu zaledwie miesiąca licząc do połowy października 2020 r. całkowite zatrudnienie zmniejszyło się prawie 29 tys. osób, na co wpływ miało wygaśnięcie rządowych ograniczeń dotyczących zwalniania pracowników.

Według danych Departamentu Transportu USA, amerykańskie linie lotnicze zatrudniały 673 278 pracowników w połowie października, czyli o 81 749 mniej niż w marcu, kiedy zainteresowanie podróżami w USA zaczęło pikować z powodu pandemii koronawirusa.

W środę sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin zadeklarował, że wspiera kolejną rządową pomoc dla przewoźników w kwocie 20 mld USD, która może pomóc w powrocie do pracy tysięcy pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane