Uziemienie 737 Max może uszczuplić przychody Southwest o 150 mln USD

opublikowano: 27-03-2019, 12:35

Linie Southwest Airlines, największy na świecie użytkownik Boeingów 737 Max poinformował, że uziemienie posiadanych maszyn z uwagi o obawy związane z bezpieczeństwem w połączeniu ze słabszym popytem ze strony podróżujących w celach turystycznych może zmniejszyć przychody spółki w I kwartale o 150 mln USD.

Kwota ta jest dodatkową „stratą” po tym jak z uwagi na zamknięcie prac rządu USA (tzw. shutdown) firma oceniła negatywny wpływ na przychody na około 60 mln USD. 

Southwest Airlines
Zobacz więcej

Southwest Airlines fot. Bloomberg

Budżetowy przewoźnik ze Stanów Zjednoczonych prognozuje, że uziemienie Maxów, zła pogoda i zmniejszona produktywność podczas negocjacji umowy z Boeingiem doprowadzą łącznie do anulowania 9800 lotów w ciągu trzech miesięcy.

737 Max został uziemiony na całym świecie po katastrofie samolotu Ethiopian Airlines 10 marca, co wzbudziło obawy, że katastrofa mogła być spowodowana błędnym oprogramowaniem, które przyczyniło się do wypadku samolotu linii Lion Air, który pogrążył się w Morzu Jawajskim w październiku minionego roku. W tych dwóch incydentach życie straciło łącznie 346 osób.

Southwest, posiada 34 samoloty 373 Max w swojej liczącej 750 maszyn flocie.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu