Verheugen: Polska jest w UE poważana i szanowana

opublikowano: 19-03-2007, 11:45

Polska jest w Unii Europejskiej poważana i  szanowana, to także zasługa silnej woli i determinacji Polaków - powiedział wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Guenter Verheugen w poniedziałek w  Warszawie.

Podczas międzynarodowej konferencji z okazji 50. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich Verheugen - wspominając rozszerzenie Unii o Polskę - zaznaczył, że było to konieczne "z punktu widzenia moralnego, politycznego i strategicznego". Obecny wiceszef Komisji był wówczas komisarzem ds. rozszerzenia UE.

Wiceszef KE podkreślił, że obecnie Polska ma już "równorzędną pozycje w rodzinie europejskiej", w której - jak mówił - jest krajem "poważanym i szanowanym". "To też zasługa Polaków, ponieważ bez ich silnej woli i determinacji byłoby to niemożliwe" - dodał.

Jego zdaniem, obecność Polski w UE pozwala Wspólnocie nawiązać lepsze kontakty z państwami ze wschodniej części kontynentu.

W konferencji biorą udział m.in. były prezydent Aleksander Kwaśniewski oraz komisarz do spraw polityki regionalnej Danuta Huebner.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Verheugen: Polska jest w UE poważana i szanowana