W Nowosybirsku może nie być w tym roku Dziadka Mroza

opublikowano: 28-11-2017, 12:32
aktualizacja: 28-11-2017, 12:34

Władze Nowosybirska zdecydowały, że w tym roku do przedszkolaków nie przyjdzie Dziadek Mróz. Oficjalnie, bo psychologowie odradzają. Nieoficjalnie przez korupcję.

Ratusz Nowosybirska potwierdził doniesienia mediów o wprowadzeniu zakazu płacenia osobom za wcielanie się w postać Dziadka Mroza.

- Eksperci twierdzą, że małe dzieci nie rozumieją postaci Dziadka Mroza – powiedziała Anna Tierieszkowa, przedstawicielka władz miasta. – Najmłodsze grupy będą mogły zaprosić Śnieżynkę chociaż psychologowie są przeciwni także temu – dodała.

Tierieszkowa wyjaśniła również, że gdyby któryś z rodziców chciał wcielić się w postać Dziadka Mroza, wcześniej musiałby przedstawić aktualne świadectwo zdrowia i zaświadczenie o niekaralności.

Rodzice przedszkolaków z Nowosybirska decydują obecnie, czy organizować uroczystości Nowego Roku bez Dziadka Mroza, donosi portal biznesowy RBC. Twierdzą jednak, że jednym z powodów zakazu jest korupcja szalejąca wśród władz przedszkoli podczas zbiórek pieniędzy na wynajęcie „Dziadka Mroza”. RBC donosi, że podobne co w Nowosybirsku zakazy obowiązywać mają w Kirowie, Kazaniu i Samarze. Wszędzie nieoficjalnym powodem ma być korupcja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moscowtimes.com

Polecane