W PKP Cargo związki zawodowe i zarząd wznawiają rozmowy

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 09-11-2006, 17:21

W czwartek o godz. 20 mają być wznowione rozmowy między zarządem PKP Cargo a związkowcami w sprawie podwyżki wynagrodzeń - poinformował przewoźnik.

W czwartek o godz. 20 mają być wznowione rozmowy między zarządem PKP Cargo a związkowcami w sprawie podwyżki wynagrodzeń - poinformował przewoźnik.

Celem tych rozmów będzie osiągnięcie porozumienia między zarządem PKP Cargo a związkami zawodowymi, a tym samym uniknięcie zapowiedzianego na niedzielę strajku ostrzegawczego.

O planowanym strajku związkowcy poinformowali na konferencji prasowej w środę.

Ma on być przeprowadzony w niedzielę w godzinach 10-12. Kolejarze chcą zaprotestować w ten sposób przeciwko polityce płacowej zarządu PKP Cargo. Związkowcy oczekują 3,5 proc. podwyżek pensji zasadniczych. Zarząd zaproponował podwyżkę w wysokości 50 zł i jednorazową wypłatę pozostałej części podwyżki.

Jak poinformował na konferencji rzecznik prasowy Krajowego Komitetu Strajkowego (KKS) PKP Cargo Leszek Miętek, związkowcy nie akceptują wypłaty jednorazowej, ponieważ oznaczałaby ona, że stawki pensji zasadniczych pozostaną na niezmienionym poziomie.

W skład KKS wchodzi osiem kolejarskich central związkowych.

Jak powiedział w środę PAP rzecznik prasowy PKP Przewozy Regionalne Łukasz Kurpiewski, jeżeli maszyniści PKP Cargo pracujący na rzecz PKP Przewozy Regionalne nie przyjdą do pracy, to niemal wszystkie pociągi kursujące w tych godzinach nie wyruszą w trasę. Dodał, że do południa w środę PKP Przewozy Regionalne nie otrzymały od komitetu strajkowego żadnej informacji na temat ewentualnego protestu.(DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W PKP Cargo związki zawodowe i zarząd wznawiają rozmowy