Czytasz dzięki

W Rzymie bilet na autobus i metro można kupić wysyłając SMS

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-09-2005, 22:43

W Rzymie nie trzeba już chodzić do kiosku i pamiętać, by bilet na autobus i metro mieć zawsze przy sobie - od czwartku można go kupić wysyłając SMS. W razie kontroli wystarczy tylko pokazać telefon komórkowy z wiadomością "buon viaggio" (szczęśliwej podróży), potwierdzającą zakup biletu.

W Rzymie nie trzeba już chodzić do kiosku i pamiętać, by bilet na autobus i metro mieć zawsze przy sobie - od czwartku można go kupić wysyłając SMS. W razie kontroli wystarczy tylko pokazać telefon komórkowy z wiadomością "buon viaggio" (szczęśliwej podróży), potwierdzającą zakup biletu. 

    Ta rewolucyjna we włoskiej stolicy zmiana to rezultat umowy zawartej przez zakłady komunikacji miejskiej z operatorami telefonii komórkowej. Elektroniczny bilet, podobnie jak tradycyjny, upoważnia do podróży wszystkimi środkami transportu przez 75 minut. Jego cena to 1 euro i 15 centów, czyli o 15 centów więcej niż zwyczajny bilet. Tyle trzeba zapłacić za wysłanie SMS pod specjalny numer.  Natychmiast po jego wysłaniu otrzyma się potwierdzenie, które należy pokazać kontrolerowi.

    Jednocześnie zarząd miejskiego transportu radzi wszystkim podróżującym metrem, aby elektroniczny bilet kupowali przed zejściem do podziemi, gdyż na peronach nie ma pola.

    Burmistrz Rzymu Walter Veltroni zauważył z dumą, że takie bilety można kupić tylko w Helsinkach, a systemu ich sprzedaży nie mają nawet takie metropolie jak Londyn, Berlin i Paryż.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane