W Szwecji powstanie największa fabryka akumulatorów w Europie

Marek Druś, http://europe.autonews.com
opublikowano: 19-10-2017, 13:11
aktualizacja: 19-10-2017, 13:13

LG Chem buduje w Polsce największą w Europie fabrykę akumulatorów do aut elektrycznych. Szwedzi stworzą jeszcze większą. Taką, która ma rywalizować z Gigafactory Tesli, pisze serwis Automotive News Europe.

W ubiegłym tygodniu południowokoreański LG Chem poinformował, że budowana przez niego w Polsce fabryka akumulatorów będzie produkowała ich nawet 100 tys. rocznie. Zatrudnienie w niej znajdzie 2,5 tys. osób. Będzie największa w Europie.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Northvolt zdecydował właśnie, że jego fabryka powstanie na dalekiej północy Szwecji w Skelleftea i będzie większa niż powstająca w Polsce. Prezes Peter Carlsson powiedział, że znajdzie w niej pracę 2,0-2,5 tys. ludzi. Budowa może ruszyć pod koniec 2018 roku. Carlsson, który kiedyś był menedżerem Tesli powiedział, że chciałby, aby fabryka w Skelleftea rywalizowała skalą z Gigafactory Tesli w amerykańskim stanie Nevada. Do 2023 roku miałaby produkować rocznie akumulatory o energii 32 GWh, czyli dużo większej niż fabryka LG Chem w Polsce, podkreśla Carlsson.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, http://europe.autonews.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / W Szwecji powstanie największa fabryka akumulatorów w Europie