W Tokio czasowo wstrzymano handel kontraktami na japońskie obligacje

opublikowano: 09-03-2016, 07:49

Obrót kontraktami terminowymi na japońskie obligacje rządowe z opcją realizacji w marcu został wstrzymany podczas środowej sesji na niecałą minutę po tym, jak cena kontraktów spadła aż o 0,6 proc., donosi Bloomberg.

Tzw. hamulec dynamiczny włączył się o godzinie 12:32 czasu lokalnego w Tokio i działał przez ponad 30 sekund, poinformował media Masaki Takahashi, który pracuje w wydziale zarządzania rynkiem w Osaka Securities Exchange.

Dynamiczny hamulec wstrzymał handel futures na marcowe obligacje w Japonii
Dynamiczny hamulec wstrzymał handel futures na marcowe obligacje w Japonii
Bloomberg

Osłabienie benchmarkowych 10-letnich obligacji skarbowych zepchnęło w dół rentowności aż o osiem punktów bazowych do minus 0,015 proc., wynika z danych zaprezentowanych przez Japan Bond Trading, największego krajowego brokera długu. Potem doszło do niewielkiego odbicia rentowności.

Środowa przecena częściowo napędzana była przez wynik operacji zakupu obligacji przez Bank Japonii (BoJ). Wskaźnik oferta-do pokrycia dla długu wzrósł do 3,58 z 2,93 w ubiegłym tygodniu, co wskazuje na umocnienie wśród inwestorów chęci do sprzedaży długu. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane