W Tokio straciły banki ale wzrosły spółki technologiczne

Paweł Kubisiak
27-11-2001, 09:01

Wtorkowa sesja na tokijskim parkiecie zakończyła się spadkiem indeksu Nikkei o 1,04 proc. do 10.948,89 pkt. Przecenę indeksów wywołały akcje banków, które przekazały w poniedziałek wyniki półroczne. Wiekszość banków osiągnęła wyniki zgodne z oczekiwaniami, jednak cały sektor ma poważne problemy ze złymi długami. Czołowe banki mogą stracić do końca roku na złych kredytach nawet 6,5 bln jenów (52 mld dolarów), prawie o 10 proc. więcej od oczekiwań analityków.

Wzrosła natomiast wycena spółek z sektora nowych technologii. Zyskały m.in akcje producentów elektroniki Hitachi i Sony oraz producentów chipów komputerowych Fujitsu i Toshiby. Wyjatkiem były akcje lidera telefonii komórkowej NTT DoCoMo, który musi wymienic 1500 telefonów trzeciej generacji w zwiazku z wykrytym błędem w oprogramowaniu.

Pozostałe rynki azjatyckie zakończyły dzień w nie najlepszych nastrojach. Giełdy w Hong Kongu i Tajwanie wykazywały tendencje spadkowe, a w Seulu indeks Kospi zsunął się z 14 miesięcznego szczytu, który osiągnął w poniedziałek.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Kubisiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Tokio straciły banki ale wzrosły spółki technologiczne