W trzy tygodnie stracili ponad 99 proc. pieniędzy

opublikowano: 24-01-2015, 18:11

Fundusze hedgingowe nazywane są funduszami wysokiego ryzyka. Ostatnio przekonali się o tym klienci jednego z nich.

Jak donosi The Wall Street Journal, fundusz Canarsie wyraził żal i przeprosił swoich klientów, że stracił w trzy tygodnie niemal wszystkie pieniądze. Zostało mu tylko 200 tys. USD z powierzonych 60 mln USD. Za funduszem stoją gwiazdy Wall Street: Kenneth deRegt, wcześniej wieloletni szef zarządzania ryzykiem w banku inwestycyjnym Morgan Stanley oraz Owen Li, 28-letni trader, wcześniej związany z Galleon Fund Management. Ten ostatni w liście do klientów funduszu wyznał, że w ostatnim czasie zaangażował się w serię „agresywnych transakcji”, w tym na rynku opcji.

- Działałem zbyt gorliwie – tłumaczy Li w liście do klientów., do którego dotarł WSJ.

Trader odszedł z funduszu, a rozdzieleniem między klientów pozostałej kwoty 200 tys. USD i zamknięciem działalności ma zająć się deRegt.

WSJ przypomina, że Li uruchomił fundusz Canarsie w styczniu 2013 roku. Według jednego z klientów, w pierwszym roku działalności miał osiągnąć ponad 50 proc. zwrot z inwestycji. Udało się to podobno dzięki dużemu lewarowaniu i agresywnym inwestycjom w media społecznościowe, m.in. Facebooka i Twittera. W 2014 roku wynik nie był już tak dobry, a IPO spółek technologicznych, w których uczestniczył fundusz, rozczarowały.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, wsj.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W trzy tygodnie stracili ponad 99 proc. pieniędzy