W USA kontrakty rosną

opublikowano: 12-05-2020, 13:45

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji rosną na dwie godziny przed rozpoczęciem handlu, ale przewaga popytu nie jest duża.

Kontrakty na średnią Dow Jones i Nasdaq rosną o ok. 0,5 proc. Kontrakt na S&P500 idzie w górę o  0,4 proc.

Optymizm inwestorów ma głównie źródło w Chinach. We wtorek zniosły one szykany celne w handlu z USA na kolejną grupę produktów, w tym rudy metali ziem rzadkich. Dodatkowo pojawiła się informacja o kolejnych zakupach amerykańskiej soi. W ciągu ostatnich dwóch tygodni państwowe chińskie firmy kupiły jej już ponad 1 mln ton w USA. Daje to nadzieję na osłabienie napięcia w relacjach amerykańsko-chińskich, co zawsze było korzystne dla rynków akcji.

Nastroje inwestorów poprawić mogła także wiadomość, że we wtorek Fed zacznie kupować obligacje spółek poprzez ETF.

Kończy się także sezon wyników kwartalnych spółek. Przedstawiło jej już ok. 440 wchodzących w skład S&P500. Średnio notowały spadek zysku o 12,1 proc. 

W handlu przedsesyjnym drożeją wyraźnie akcje Simon Property Group. Największy w USA operator domów towarowych ogłosił, że w przyszłym tygodniu będzie otwarta już połowa z jego ponad 200 nieruchomości handlowych w kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane