Walmart obniża prognozę finansową

opublikowano: 16-10-2018, 14:58

Walmart, największa sieć supermarketów na świecie, obniżyła prognozę wyników na ten rok i ostrzegła, że jej wzrost w handlu elektronicznym w przyszłym roku będzie wolniejszy niż w obecnym roku podatkowym kończącym się w styczniu 2019 r., donosi Reuters.

Zyski amerykańskiego giganta pogorszą się w przyszłym roku głównie na skutek przejęcia indyjskiej firmy e-commerce Flipkart w maju 2018 r. kosztem 16 mld USD. Była to największa akwizycja przeprowadzona przez Walmart w historii spółki i podyktowana była chęcią wzmocnienia w konkurencji z Amazon.com.

Walmart
Zobacz więcej

Walmart fot. Bloomberg

Niższe prognozy dotyczące zysków i sprzedaży online pojawiły się po tym, jak Walmart opublikował w sierpniu dane o najlepszym kwartalnym wzroście sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w ciągu dekady. Było to możliwe dzięki niskiemu bezrobociu i obniżce podatków w tym roku, które zwiększyły siłę nabywczą konsumentów i podniosły perspektywy sprzedaży i zysków w całym roku.

Walmart spodziewa się obecnie zarobić od 4,65 do 4,80 USD na akcję w roku podatkowym 2019. Wcześniejsza projekcja zakładała przedział 4,90-5,05 USD na akcję.

Z kolei w roku obrachunkowym kończącym się w styczniu 2020 r. tempo wzrostu sprzedaży online ma zwolnić do 35proc. wobec oczekiwanych 40 proc. w bieżącym roku.

W fiskalnym 2020 r. , Walmart spodziewa się wzrostu sprzedaży porównywalnej o 2,5 do 3 proc. i oczekuje spadku zysku w jednocyfrowym zakresie w porównaniu do roku podatkowego 2019 z powodu Flipkart.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu