Walmart rozważa opcje dla sieci Asda, w tym IPO

opublikowano: 25-04-2019, 16:20

Amerykański gigant rynku detalicznego, koncern Walmart bada nowe opcje dla swojej jednostki Asda, w tym pierwszą ofertę publiczną (IPO).

 Zmuszony został do tego  po tym jak upadły plany połączenia działalności z inna brytyjską siecią J Sainsbury. Nadzorca rynku na Wyspach Brytyjskich nie zgodził się na fuzję, w wyniku której powstałaby największą sieć supermarketów w Wielkiej Brytanii

Asda
Zobacz więcej

Asda fot. Bloomberg

Decyzja regulatorów antymonopolowych Wielkiej Brytanii o zablokowaniu transakcji o wartości 7,4 mld funtów (9,4 mld USD) to problem dla największego na świecie detalisty, który zmienia swoją zagraniczną działalność. Walmart dąży do skupienia się na szybciej rozwijających się rynkach niż w przypadku Wielkiej Brytanii, gdzie przejście na zakupy online i rozwój dyskontów Aldi i Lidl utrudniają życie tradycyjnym sieciom supermarketów.

Lepsze ostatnio rezultaty sieci Asda zmniejszają presję na Walmart, by podejmował natychmiastowe decyzje. Sieć odnotowała siedem kolejnych kwartałów wzrostu.

Obecnie koncentrujemy się na umacnianiu pozycji Asdy jako silnego sprzedawcy detalicznego w Wielkiej Brytanii - powiedziała Judith McKenna, dyrektor generalny Walmart International.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy