Walmart rozważa opcje dla sieci Asda, w tym IPO

opublikowano: 25-04-2019, 16:20

Amerykański gigant rynku detalicznego, koncern Walmart bada nowe opcje dla swojej jednostki Asda, w tym pierwszą ofertę publiczną (IPO).

 Zmuszony został do tego  po tym jak upadły plany połączenia działalności z inna brytyjską siecią J Sainsbury. Nadzorca rynku na Wyspach Brytyjskich nie zgodził się na fuzję, w wyniku której powstałaby największą sieć supermarketów w Wielkiej Brytanii

Asda
Zobacz więcej

Asda fot. Bloomberg

Decyzja regulatorów antymonopolowych Wielkiej Brytanii o zablokowaniu transakcji o wartości 7,4 mld funtów (9,4 mld USD) to problem dla największego na świecie detalisty, który zmienia swoją zagraniczną działalność. Walmart dąży do skupienia się na szybciej rozwijających się rynkach niż w przypadku Wielkiej Brytanii, gdzie przejście na zakupy online i rozwój dyskontów Aldi i Lidl utrudniają życie tradycyjnym sieciom supermarketów.

Lepsze ostatnio rezultaty sieci Asda zmniejszają presję na Walmart, by podejmował natychmiastowe decyzje. Sieć odnotowała siedem kolejnych kwartałów wzrostu.

Obecnie koncentrujemy się na umacnianiu pozycji Asdy jako silnego sprzedawcy detalicznego w Wielkiej Brytanii - powiedziała Judith McKenna, dyrektor generalny Walmart International.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy