Wektory Pulsu: Schodami w górę, schodami w dół

jaz
opublikowano: 25-04-2008, 00:00

Codziennie notujemy w „Pulsie Biznesu” ludzkie wzloty i upadki. Te wektory w górę i w dół nie zawsze mają jednakową wartość, ale z dłuższego okresu da się wybrać bohaterów i czarne charaktery. Oto nasze typy z obu indeksów (15.03-15.04.2008).

W górę

1. Lech Kaczyński

Zgoda buduje. Porozumienie prezydenta z premierem poskutkowało ustawą o ratyfikacji traktatu z Lizbony. Po fatalnym wystąpieniu telewizyjnym Lech Kaczyński ciut poluzował pępowinę łączącą go ze starszym o 45 minut Jarosławem. Ta wciąż niewielka przestrzeń samodzielności głowy państwa pozwoliła Polsce wybrnąć z beznadziejnego konfliktu o ratyfikację traktatu, którego nikt nie rozumiał.

2. Robert Kubica

Urodzony na torze. Młody polski kierowca coraz częściej wskakuje na podium wyścigów Formuły 1.

Ubiegłoroczny wypadek nie pozostawił śladów w jego psychice. Po zmianie przepisów zaś — skutkującej tym, że nieco mniej zależy od prowadzenia samochodu przez komputer, a więcej od kierowcy — szanse Kubicy rosną. Na prostych jego BMW Sauber nie ma z Ferrari szans, ale na zakrętach — jak najbardziej.

3. Marek Edelman

Żywa legenda. Cudem ocalały członek kierownictwa powstania w getcie warszawskim otrzymał komandorię Legii Honorowej. Upływają rocznice tragicznego zrywu, a doktor trwa. Już dawno otrzymał Order Orła Białego, teraz uhonorowała go Francja. Przez kilkadziesiąt powojennych lat Edelman zachowywał własne zdanie i trzeźwą, krytyczną, ocenę rzeczywistości.

W dół

1. Michał Listkiewicz

Prezes PZPN drugi rok odchodzi ze stanowiska tak, aby nie odejść. Przeprosił kibiców, ubolewając, że z powodu słabego wzroku z wysokości stołka prezesa nie był w stanie dostrzec korupcji na stadionach.

2. Jacek Kurski

Aranżując telewizyjne wystąpienie prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wykazał się twórczym dyletantyzmem i osiągnął niezamierzony efekt śmiechu w całej Unii Europejskiej.

3. Krzysztof Rutkowski

Skompromitowany detektyw i były poseł pośredniczył w wyciąganiu pieniędzy (sam temu zaprzecza) od rodziny uprowadzonego i zamordowanego Krzysztofa Olewnika.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: jaz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu