Wenezuela zatwierdziła inwestycje o wartości ok. 344 mln USD

  • PAP
opublikowano: 22-07-2018, 18:37

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro zatwierdził w sobotę inwestycje o wartości ok. 293 mln euro (ok. 344 mln. dolarów) z przeznaczeniem na polepszenie systemu opieki zdrowotnej. Środki te zostaną przekazane prawie 300. publicznym szpitalom - podało EFE w niedzielę.

Wszystkie te środki zostaną wykorzystane na import leków, których brakuje w Wenezueli, na zoptymalizowanie opieki nad pacjentami onkologicznymi i po przeszczepach, a także zostaną przeznaczone na opiekę nad przewlekle chorymi i zarażonymi wirusem HIV.

Prezydent podkreślił, że środki te mogą zostać przydzielone bezpośrednio w euro lub będzie to równowartość w krypto-walucie petro.

Maduro otwarcie nie wspominał o demonstracjach personelu medycznego, które od czterech tygodni trwają w 24. jednostkach administracyjnych Wenezueli, jednak wezwał do "poszukiwania rozwiązań" problemów, z którymi boryka się służba zdrowia.

Zapowiedział także zwołanie krajowego kongresu zdrowia na 25 i 26 sierpnia, gdy delegaci z terenu całego kraju omówią temat "zdefiniowania, wzmocnienie i pełnego odzyskania systemu opieki zdrowotnej".

Nikaragua jest pogrążona w najgłębszym od lat 80. XX wieku kryzysie społeczno-politycznym. Od połowy kwietnia dochodzi tam do antyrządowych manifestacji i starć ich uczestników z policją.

Ortega, lider Frontu Wyzwolenia Narodowego im. Augusto Sandino (FSLN), który w 1979 roku przejął władzę w kraju po obaleniu dyktatury i sprawował ją do lat 90., by ponownie odzyskać wpływy w 2007 r., jest dziś jednym z najbardziej znienawidzonych polityków w kraju. Opozycja zarzuca mu ograniczanie swobód obywatelskich, zapędy dyktatorskie i nadmierną koncentrację władzy w jednych rękach.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu