Więcej pieniędzy dla 400 firm

Mira Wszelaka
opublikowano: 23-08-2004, 00:00

Znalazło się brakujące 105 mln EUR na sfinansowanie projektów firm branży rolno-spożywczej w ramach programu SAPARD.

Dobra wiadomość dla wszystkich przedsiębiorców, których wnioski o dofinansowanie z programu SAPARD dla branży rolno-spożywczej przeszły weryfikację Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Choć aplikacji napłynęło o wiele więcej niż pozwalały na to finansowe możliwości programu, pieniędzy nie powinno zabraknąć.

Zręczne przesunięcie

— Po uzgodnieniach z Komisją Europejską udało się przesunąć 105 mln EUR z programu rozwoju obszarów wiejskich, który nie cieszy się zainteresowaniem. Licząc z wkładem krajowym, inwestycje w branży spożywczej zostaną dodatkowo zasilone 140 mln EUR — mówi Andrzej Babuchowski, dyrektor departamentu wsparcia SAPARD i Funduszy Strukturalnych w ARiMR.

Dzięki temu w ramach ostatniej transzy SAPARD pomoc uzyskają 62 zakłady mleczarskie, 217 mięsnych, 31 rybne i 93 owocowo-warzywne.

— Tyle wniosków zakwalifikowała ARiMR, w pojedynczych przypadkach firmy mogą zrezygnować np. z powodu wcześniejszego zrealizowania inwestycji czy braku wsparcia ze strony banku — dodaje Andrzej Babuchowski.

Wkrótce nowy program

W sumie w ramach programu SAPARD do ARiMR wpłynęło 1778 wniosków od przedsiębiorców, z czego 1341 uzyskało zgodę na 1,7 mld zł finansowania. Po zakończeniu tego programu przedsiębiorcy będą ubiegać się o wsparcie z funduszy strukturalnych sięgających 464 mln EUR (w ciągu dwóch lat). Przyjmowanie wniosków z branży rolno-spożywczej powinno się rozpocząć 15 września.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mira Wszelaka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Więcej pieniędzy dla 400 firm