Wielka Brytania: królewski dostawca bielizny stracił ten przywilej

opublikowano: 11-01-2018, 16:51
aktualizacja: 11-01-2018, 16:52

Rigby & Peller, dostawca bielizny dla brytyjskiej rodziny królewskiej przez 57 lat, stracił ten status po publikacji autobiografii właścicieli firmy.

82-letnia June Kenton ujawniła w autobiografii kilka szczegółów o współpracy z członkami rodziny królewskiej, m.in. z królową Elżbietą II, księżną Dianą i księżną Małgorzatą. Nie spodobało się do ewidentnie w Pałacu Buckingham. Jeszcze w ubiegłym roku Lord Szambelan przekazał informację, że Rigby & Peller stracił przywilej bycia królewskim dostawcą. Nie pozostawił wątpliwości, że powodem jest autobiografia.

Jej Wysokość Królowa Elżbieta II
Zobacz więcej

Jej Wysokość Królowa Elżbieta II Fot. Foreign and Commonwealth Office (CC BY 2.0), via Flickr

- Nigdy nie rozmawiałam o rzeczach natury osobistej z żadnym z moich klientów. Książka nie zawiera niczego zdrożnego – powiedziała Kenton. - To fakt, że pracowałam dla królowej, w mojej autobiografii byłaby luka gdybym o tym nie wspomniała. Zbliżam się do końca mojego życia, mam 82 lata, więc jest jak jest, nie mogę już nic zrobić – dodała.

June Kenton przejęła firmę założoną w 1939 roku przez Gitę Peller i Berthę Rigby w 1982 roku za 20 tys. GBP. Sprzedała ją 29 lat później za 8 mln GBP za 8 mln GBP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Telegraph

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu