Wielka Brytania: królewski dostawca bielizny stracił ten przywilej

aktualizacja: 11-01-2018, 16:52

Rigby & Peller, dostawca bielizny dla brytyjskiej rodziny królewskiej przez 57 lat, stracił ten status po publikacji autobiografii właścicieli firmy.

82-letnia June Kenton ujawniła w autobiografii kilka szczegółów o współpracy z członkami rodziny królewskiej, m.in. z królową Elżbietą II, księżną Dianą i księżną Małgorzatą. Nie spodobało się do ewidentnie w Pałacu Buckingham. Jeszcze w ubiegłym roku Lord Szambelan przekazał informację, że Rigby & Peller stracił przywilej bycia królewskim dostawcą. Nie pozostawił wątpliwości, że powodem jest autobiografia.

Zobacz więcej

Jej Wysokość Królowa Elżbieta II Fot. Foreign and Commonwealth Office (CC BY 2.0), via Flickr

- Nigdy nie rozmawiałam o rzeczach natury osobistej z żadnym z moich klientów. Książka nie zawiera niczego zdrożnego – powiedziała Kenton. - To fakt, że pracowałam dla królowej, w mojej autobiografii byłaby luka gdybym o tym nie wspomniała. Zbliżam się do końca mojego życia, mam 82 lata, więc jest jak jest, nie mogę już nic zrobić – dodała.

June Kenton przejęła firmę założoną w 1939 roku przez Gitę Peller i Berthę Rigby w 1982 roku za 20 tys. GBP. Sprzedała ją 29 lat później za 8 mln GBP za 8 mln GBP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Telegraph

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Wielka Brytania: królewski dostawca bielizny stracił ten przywilej