Wielka Brytania przetrwała bez spalania węgla najdłużej od Rewolucji Przemysłowej

opublikowano: 07-05-2019, 15:45

Wielka Brytania przez ponad pięć dni nie korzystała z energii pochodzącej ze spalania węgla. To najdłuższy taki okres od początku Rewolucji Przemysłowej.

Wielka Brytania jest jednym z pionierów wykorzystana energii ze źródeł odnawialnych i ma najwięcej na świecie działających elektrowni wiatrowych, a także coraz liczniejsze instalacje solarne. Wielka Brytania chce całkowicie zrezygnować do 2025 roku z korzystania węgla jako paliwa. Jego udział w produkcji energii spadł z 40 proc. sześć lat temu do 5 proc. w ubiegłym roku. Z ostatnich danych wynika, że z energii generowanej ze spalania węgla nie korzystano od 1 maja od godziny 13:00. Poprzedni rekord z tego roku wynosił 90 godzin. W sobotę 27 proc. energii generowały instalacje wiatrowe, 25 proc. elektrownie korzystające z gazu ziemnego, a 24 proc. elektrownie atomowe. 

Zobacz więcej

Węgiel kamienny

Bloomberg

- W miarę jak coraz więcej energii odnawialnej jest w naszym systemie okresy bez korzystania z węgla będą stawały się nową normalnością - poinformował National Grid, operator brytyjskiej sieci energetycznej. – Wierzymy, że do 2025 roku będziemy w stanie utrzymać brytyjski system energii elektrycznej bez węgla – dodała spółka. 

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu