Władze Rosji chcą dobrych wiadomości od firm

Marek Druś
opublikowano: 14-11-2017, 12:52
aktualizacja: 14-11-2017, 12:53

Władze Rosji zwróciły się do największych firm, aby dostarczały im informacji, które przedstawiają politykę władz w pozytywnym świetle, informuje agencja Reuters powołując się na dokument, do którego dotarła.

Agencja zdobyła siedmiostronicowy dokument, w którym władza domaga się informacji o tworzeniu nowych miejsc pracy, osiągnięciach naukowych, nowej infrastrukturze, szczególnie tam, gdzie państwo udzieliło wsparcia. Autorzy dokumentu wskazują szczegółowo, jak powinny zostać zaprezentowane te informacje i dali firmom tydzień na przesłanie materiałów.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Reuters wyjaśnia, że Ministerstwo Energii wysłało w październiku instrukcję do 45 firm energetycznych oraz użyteczności publicznej. Dostały ją m.in. Rosnieft, Łukoil i Novatek.
Reuters widzi zbieżność pojawienia się dokumentu ze zbliżającymi się w marcu przyszłego roku wyborami prezydenckim w Rosji. Wskazuje, że prezydent Władimir Putin potrzebuje silnego mandatu po niemal pewnym zwycięstwie wyborczym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Władze Rosji chcą dobrych wiadomości od firm