Właściciel Netii i Playa przemierza Polskę

DI
03-09-2008, 16:12

Novatorowi spodobało się nad Wisłą - jest zainteresowany akwizycjami w sektorze konsumenckim, usług finansowych i mediów.

Novator jest znany w Polsce jako inwestor w Netii i operatorze sieci Play. Funduszowi tajemniczego islandzkiego milionera Thora Bjorgolfssona spodobało się w Polsce.

- Polska to ciekawy kraj dla inwestora takiego jak my. Gospodarka rośnie, popyt wewnętrzny świetnie się rozwija, zmniejsza się różnica w poziomie życia w Polsce i krajach Europy Zachodniej. To powody, dla których jesteśmy w Polsce obecni i które skłaniają nas do szukania kolejnych celów inwestycyjnych – mówi Constantine Gonticas, dyrektor zarządzający funduszu Novator.

 Islandzki fundusz ma kilka głównych obszarów zainteresowań.

- Interesują nas sektory: konsumencki (przemysł spożywczy i handel), finansowy i media. Jeśli zdecydujemy się na akwizycje, będzie to duża transakcja o wartości idącej w setki milionów euro – wylicza Constantine Gonticas.

Inwestorzy finansowi zadają sobie jednak głównie pytanie o przyszłość inwestycji Novatora w giełdowej Netii i P4. Na rynku panuje powszechna opinia, że Novator przygotowuje Netię pod sprzedaż inwestorowi strategicznemu za dwa-trzy lata. Trudno jednak uzyskać konkrety od właściciela.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju Netii. Operator rozwija się w dobrym kierunku, stał się realną alternatywą dla Telekomunikacji Polskiej i spełnia nasze oczekiwania odnośnie tempa wzrostu. Nie mamy konkretnego horyzontu czasowego inwestycji. Będziemy analizowali możliwości sprzedaży akcji operatora, gdy się pojawią – mówi Constantine Gonticas.

Od dawna pojawiają się plotki o sprzedaży operatora sieci Play. „PB” pisał kilka dni temu o negocjacjach, które Novator prowadzi z inwestorami branżowymi.

- Bez komentarza – ucina Constantine Gonticas.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Właściciel Netii i Playa przemierza Polskę