Czytasz dzięki

Włochy: liczba zarejestrowanych nowych aut spadła o połowę

opublikowano: 02-06-2020, 12:04

Ministerstwo Transportu poinformowało, że w maju liczba zarejestrowanych we Włoszech nowych aut była o 49,6 proc. niższa niż rok wcześniej, donosi Reuters.

Maj był piątym z rzędu miesiącem spadku liczby zarejestrowanych we Włoszech nowych aut. Przyczyniła się do tego pandemia koronawirusa, której Włochy były jedną z największych ofiar w Europie. Na początku marca wprowadzono tam ograniczenia mające zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby, co mocno uderzyło w gospodarkę kraju. Zaczęto je łagodzić dopiero w połowie maja, przypomina Reuters.

Sprzedaż aut Fiat Chrysler spadła w ubiegłym miesiącu we Włoszech o 57,2 proc., wynika z wyliczeń agencji w oparciu o dane Ministerstwa Transportu. Udział włosko-amerykańskiego koncernu w rynku spadł do 22,2 proc. z 37,8 proc. w kwietniu.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane