Włochy: Zakaz rozrzucania konfetti z plastiku w Wenecji

  • PAP
opublikowano: 11-02-2023, 15:21
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Władze Wenecji, gdzie od tygodnia trwa karnawał, wprowadziły w sobotę zakaz rozrzucania konfetti i kolorowych serpentyn z plastiku podczas zabaw. Za naruszenie tego przepisu grozi kara od 25 do 500 euro.

To kolejne włoskie miasto, które postanowiło ograniczać zużycie plastikowych artykułów, przeznaczonych do zabawy. W kilku innych nie można puszczać balonów.

Rozporządzenie w sprawie zakazu zabaw z plastikiem podpisał burmistrz Wenecji Luigi Brugnaro. Zaznaczył w nim, że władze miasta zaangażowane są w działania w ramach kampanii na rzecz ochrony środowiska. Odnotował zarówno starania o to, by nie zanieczyszczana była woda w weneckich kanałach, jak i o wizerunek miasta.

Celem rozporządzenia, wyjaśniono, jest zwłaszcza troska o historyczne centrum Wenecji, jedno z najważniejszych takich miejsc na świecie, uznane i chronione przez UNESCO.

Władze weneckie zaapelowały do uczestników karnawału o uważne czytanie etykietek kupowanych artykułów przeznaczonych do zabawy oraz do sprzedawców, by mieli na uwadze nowe przepisy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane