Czytasz dzięki

Wolne miejsca, zakaz jedzenia i maseczki. Sposoby na powrót lotów

ARŻ, Reuters
opublikowano: 19-05-2020, 21:09

W Tajlandii zakaz jedzenia i picia, w Malezji i Indonezji na pokładzie połowa miejsc musi pozostać pusta, a w Chinach obowiązkowe maseczki. Linie lotnicze z całego świata wprowadzają różnorakie obostrzenia dotyczące podróżowania samolotami w dobie pandemii po częściowym „odmrożeniu” ruchu lotniczego. Zestawienie dotyczące zasad w poszczególnych krajach przygotował Reuters.

Ostatnia tak głęboka zmiana w sposobie funkcjonowania linii lotniczych była wywołana atakami na World Trade Center z 11 września 2001 roku. Dziś, w dobie koronawirusa, przewoźnicy z różnych krajów wprowadzają własne zasady bezpieczeństwa, które często nie są ze sobą tożsame.

Wnętrze jednego z samolotów Airbus A321
Zobacz więcej

Wnętrze jednego z samolotów Airbus A321 fot.Simona Supino / Forum

W Chinach wznowiono loty krajowe. Samoloty mogą być zapełnione całkowicie. W trakcie trwania lotu pasażerowie muszą mieć na twarzy maseczki. Przed wejściem na pokład mają mierzoną temperaturę ciała.

Najczęściej dyskutowanym tematem wśród przedstawicieli branży lotniczej jest pozostawianie wolnego środkowego miejsca. Większość przewoźników patrzy na to z dystansem, ponieważ przy maksymalnym obłożeniu do 2/3 pojemności nie byłyby w stanie osiągnąć zysku bez podwyższenia opłaty za bilet.

W większości europejskich krajów linie lotnicze opierają się wprowadzeniu takiego rozwiązania. Podobne podejście mają przewoźnicy ze Stanów Zjednoczonych. W tym kraju, podobnie jak w Chinach, wprowadzono obowiązek podróżowania w maseczkach i poddania się pomiarowi temperatury.  

Zobacz jak PLL LOT szykują się do wznowienia działalności>>LOT rusza w kraju

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane