Wycena KGHM 27 proc. w dół

opublikowano: 05-09-2019, 11:29

Marcin Górnik, analityk Vestora DM, obniżył ze 117 do 85 zł cenę docelową akcji KGHM i podtrzymał rekomendację "akumuluj".

- Ze względu na silniejszą od naszych wcześniejszych oczekiwań eskalację wojny handlowej obniżamy nasze założenia dot. ceny miedzi o 11/14 proc. w latach 2019/20 oraz zmniejszamy prognozy EBITDA o odpowiednio 20/26 proc. Od początku roku kurs akcji KGHM, liczony w USD spadł o 21 proc., podczas gdy ceny miedzi oraz kursy akcji grupy porównawczej spadły o zaledwie 5 proc. O ile niższe prognozy cen miedzi uzasadniają przecenę, jej skala jest w naszym przekonaniu nieadekwatna. Zwracamy uwagę, że udział metali szlachetnych w przychodach KGHM jest większy niż w grupie porównawczej, co w naturalny sposób zmniejsza zależność wyników spółki od zmian ceny miedzi - napisał w raporcie z 30 sierpnia Marcin Górnik.

Biorąc pod uwagę wskaźnik EV/EBITDA (na rok do przodu - red.) KGHM jest obecnie notowany z 23-procentowym dyskontem do grupy porównawczej oraz 6-12-procentowym dyskontem do 1-3 letniej średniej. 

Raport Vestor DM dostępny jest w załączniku.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu