Wyjście Grecji ze strefy wydaje się nieuniknione

opublikowano: 17-02-2015, 00:00

Ken Clarke, były minister finansów Wielkiej Brytanii, przekonuje, że żądania greckiego „trockistowskiego” rządu nie mogą być spełnione i dlatego wyjście Grecji z Eurolandu wydaje się nieuniknione.

Ken Clarke, były minister finansów Wielkiej Brytanii, przekonuje, że żądania greckiego „trockistowskiego” rządu nie mogą być spełnione i dlatego wyjście Grecji z Eurolandu wydaje się nieuniknione.

— Nie widzę sposobu, jak można by uniknąć bankructwa Grecji i jej wyjścia ze strefy euro. To nie ma nic wspólnego tylko z Niemcami. Nie rozumiem, dlaczego inne państwa powinny znów tracić miliony po to, aby Grecy mogli zatrudnić więcej urzędników, podwyższać płacę minimalną i rezygnować z regulacji dotyczących rynku pracy — powiedział Ken Clarke.

Były brytyjski minister finansów wyraził także nadzieję, że rządy pracują już nad tym, jak zminimalizować skutki zawirowań, które może spowodować wyjście Grecji z Eurolandu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu