Wyłączność dla Ster-Projektu

Mariusz Zielke
16-01-2004, 00:00

Już dziś Ster-Projekt może dostać wyłączność na negocjacje w sprawie przejęcia Telmaxu. Wygrał też przetarg dla policji za 24 mln zł.

Wszystko wskazuje na to, że Ster-Projekt, warszawska spółka informatyczna, zostanie właścicielem bydgoskiego Telmaxu. Już dziś spółki mogą podpisać umowę na wyłączność na negocjacje. Wartość Telmaxu szacowana jest na 26 mln zł. Ster-Projekt na początku prawdopodobnie obejmie około 30 proc. akcji, ale będzie miał możliwość zwiększenia zaangażowania.

Dla energetyki

Bydgoski Telmax ma uzupełnić ofertę Ster-Projektu dla sektora energetycznego, szczególnie w zakresie billingu (systemu rozliczeń klientów). Jest to najważniejszy system dla zakładów energetycznych. Systemy billingowe także oferują m.in. Comarch, Wasko oraz Spin (grupa Prokomu). Ten ostatni też zresztą starał się o przejęcie Telmaxu. Najwięcej sukcesów na tym polu ma jednak Computerland (CL), który po przejęciu Centrum Informatyzacji Energetyki stał się jednym z najważniejszych usługodawców IT dla sektora energetycznego. CL rywalizował do końca ze Ster-Projektem o przejęcie Telmaxu.

CL jednak i tak ma silną pozycję w energetyce. W 2003 r. przychody z tego rynku wzrosły do 70 mln zł (z 30 mln zł w 2002 r.).

Dla policji

Ster-Projekt powinien też wkrótce podpisać umowę na dostawę systemu wspomagania ruchu drogowego Raport dla policji. Jej wartość szacowana jest na 24 mln zł. Koszty pokryje PZU, gdyż system ma służyć usprawnieniu obsługi wypadków i stłuczek oraz ograniczyć oszustwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyłączność dla Ster-Projektu