Wynik TIM zgodny z oczekiwaniami, słabsza sprzedaż (opinia)

KZ
20-03-2012, 14:58

- Skonsolidowane przychody TIMu w IV kwartale co prawda wzrosły r/r o 15%, to jednak utrzymanie tak wysokiego tempa wzrostu to głównie zasługa konsolidacji przejętej w październiku spółki Rotopino. Sam TIM miał przychody tylko o 8% wyższe i to już jest widoczny spadek dynamiki względem poprzednich kwartałów 2011 r. Nasze szacunki zakładały prawie 20-proc. dynamikę na poziomie grupy. Wyższa była rentowność na towarach (ponad 22,2% vs 21,9% przed rokiem), ale też bardzo mocno wzrosły koszty ogólne (+28,5% r/r). Dlatego też na poziomie operacyjnym oraz netto dynamika
była jednocyfrowa. Pozycja gotówkowa spółki jest stabilna, cash netto na koniec orku wyniósł prawie 25 mln PLN. Było to o 15 mln PLN mniej niż przed rokiem, ale pamiętajmy o wydatkach inwestycyjnych (ok. 10 mln PLN), przejęciu Rotopino (w sumie 15,5 mln PLN) oraz wypłaconej dywidendzie (12 mln PLN) - komentuje Michał Sztabler, analityk Trigon DM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Wynik TIM zgodny z oczekiwaniami, słabsza sprzedaż (opinia)