Wyniki Bakallandu skoczyły wysoko

AMB
opublikowano: 16-05-2008, 00:00

Dynamicznie poszły w górę i przychody, i zyski rodzynkowego potentata.

Dynamicznie poszły w górę i przychody, i zyski rodzynkowego potentata.

Lider polskiego rynku bakalii ma za sobą udany III kwartał (rok obrotowy spółki zaczyna się 1 lipca). Przychody wzrosły o 25,6 proc., do 45,4 mln zł, a w trzech kwartałach ich dynamika była jeszcze wyższa i wyniosła 32,2 proc. (wzrost do 154 mln zł). Rentowność netto Bakallandu nieznacznie się poprawiła (z 6,3 do 6,7 proc.), a zysk netto po trzech kwartałach skoczył o ponad 40 proc., do prawie 2,7 mln zł. Ostatni kwartał był bardzo udany w porównaniu z takimi samymi trzema miesiącami przed rokiem. Zysk spółki poszybował kwartał do kwartału aż o 64 proc.

Struktura sprzedaży nie uległa zmianie. Nadal blisko połowę przychodów Bakalland realizował w hurcie, a drugie tyle — w sieciach handlowych. Rodzynkowy lider ma w planach dalszą rozbudowę grupy. Planuje kolejne przejęcia i wyjście na nowe rynki zagraniczne. Grupa nie zamierza też oddawać pola konkurentom w Polsce. W 2009 r. chce zwiększyć udział w krajowym rynku do 35 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AMB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki Bakallandu skoczyły wysoko