Za stare podatkowe grzechy nie dostaniemy wyższego mandatu

  • PAP
opublikowano: 20-05-2021, 07:25

Większe grzywny będą wymierzane tylko za wykroczenia skarbowe popełnione od 1 maja 2021 r. – informuje "Rzeczpospolita" w czwartkowym wydaniu.

Ministerstwo Finansów odpowiedziało na pytanie "Rzeczpospolitej" w sprawie podwyżki mandatów za podatkowe przewinienia. "Zapewniło, że obowiązujące od 1 maja wyższe kary będą wymierzane tylko za wykroczenia popełnione od tego dnia. Wcześniejszych podwyżka nie obejmuje" – czytamy w gazecie.

"Rz" przypomina, że przed 1 maja maksymalny mandat za wykroczenie skarbowe wynosiła 5,6 tys. zł. Teraz jest to już 14 tys. zł.

Podwyżka została wprowadzona przy okazji nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym. I wzbudziła zaniepokojenie wśród podatników.

Jak podaje gazeta "kara grzywny w drodze mandatu karnego może wynieść pięciokrotność minimalnego wynagrodzenia tylko za wykroczenia skarbowe popełnione od 1 maja 2021 r."

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane