Zapraszamy na transmisję debaty POLSKA 4.0 inaugurującej 8. edycję projektu CZAS NA PATRIOTYZM GOSPODARCZY

opublikowano: 25-09-2017, 10:52
aktualizacja: 25-09-2017, 10:55

Oglądaj w poniedziałek 23 października, początek o godz. 12.00

Zapraszamy na transmisję debaty POLSKA 4.0 inaugurującej 8. edycję projektu CZAS NA PATRIOTYZM GOSPODARCZY
Oglądaj w poniedziałek 23 października, początek o godz. 12.00

W debacie wezmą udział m. in.:
Mateusz Morawiecki, Jarosław Gowin, Henryk Baranowski, Paweł Borys, Olgierd Cieślik, Marek Dietl, Adam Góral, Zbigniew Jagiełło, Zbigniew Jakubas, Wojciech Jasiński, Maciej Kropidłowski, Andrzej Olszewski, Stefan Świątkowski.
Debata Polska 4.0 będzie poświęcona czwartej rewolucji przemysłowej. To niezwykle dynamiczny proces, który – w opinii ekspertów – całkowicie odmieni biznesowy krajobraz. Niemal każda branża musi zmierzyć się z wyzwaniem cyfryzacji, rewolucja technologiczna następuje sektorach energetycznym i motoryzacyjnym, fintechy rozbijają schematy w branży finansowej, branża kreatywna gra coraz ważniejszą rolę w gospodarce. 
To wszystko jest dla Polski wielką szansą, ale też wyzwaniem. Jak znaleźć się w gronie wygranych tej rewolucji?

Podczas debaty poruszymy następujące zagadnienia:

Nowoczesny przemysł
Nie dysponując bazą tanich surowców Polska musi szukać konkurencyjnych przewag. Jakie są czy mogą być nasze atuty? Czy polski przemysł jest gotowy do rywalizacji w świecie automatyzacji i robotyzacji? Jak nie przespać okazji i nie dać się zepchnąć do roli producenta niskoprzetworzonych produktów? Co musi się stać, by polski przemysł miał wysoką wartość dodaną? Jakie jest zadanie dla rządu?
Przemysł kreatywny i kulturotech
Producenci gier wideo to spektakularny przykład sukcesu Polski w tzw. biznesie kreatywnym. To sektor, który ma wysoki udział w PKB w krajach najszybciej się rozwijających. Czy Polska ma szansę pójść tą drogą? Jakie są największe bariery w rozwoju przemysłu kreatywnego – finanse, edukacja? Czy kulturotech może być nową polską specjalnością?

Cyfryzacja państwa i przedsiębiorstw/rola sektora finansowego
Rząd ma za sobą udane programy cyfryzacji administracji, w tym powszechnie chwalone włączenie do niego banków. Ile jeszcze brakuje nam do idealnej e-administracji i jak dojść do tego punktu? Era cyfrowa burzy dotychczasowe modele działania w wielu branżach i otwiera nowe możliwości – czy polskie firmy są na to gotowe? Rząd chce wspierać fintechy – czy rzeczywiście mamy kompetencje, by zaistnieć w tym sektorze? Jak skonstruować idealne środowisko do rozwoju takich projektów?

Elektromobilność
Rozwój aut elektrycznych to jeden ze sztandarowych projektów rządowych – czy słusznie, czy rzeczywiście mamy szansę zaistnieć na tym rynku i zbudować pozycję w motoryzacji zdominowanej przez globalnych gigantów? Jakie są kluczowe czynniki sukcesu?

Jak sfinansować Polskę 4.0
Jaką rolę w finansowaniu transformacji polskiej gospodarki powinien odgrywać budżet państwa, a jaką kapitał prywatny, w tym inwestorzy zagraniczni? Jak zachęcić kapitał prywatny do hojniejszego finansowania innowacji? Coraz prężniej rozwija się polski świat start-upów, pojawiają się korporacyjne fundusze venture capital – jak maksymalnie wykorzystać ten trend?
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Zapraszamy na transmisję debaty POLSKA 4.0 inaugurującej 8. edycję projektu CZAS NA PATRIOTYZM GOSPODARCZY