Zarząd TV Familijnej zgłosił wniosek o upadłość spółki

15-11-2002, 14:37

Zarząd TV Familijnej, nadawcy TV Plus, złożył w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości spółki. Powodem upadłości ma być jakoby nie zapłacenie przez Prokom Investments 26 mln zł za obligacje spółki.

Kłopoty finansowe TV Familijnej spowodowały, że programy TV Plus są od początku listopada dostępne jedynie w niektórych sieciach kablowych. Z powodu narosłych długów TP SA wyłączyła wszystkie nadajniki stacji.

Ewentualna upadłość TV Familijnej nie oznacza utraty koncesji na nadawanie programu, którą dysponują Ojcowie franciszkanie. Prezes TV Familijnej o. Jacek Suhak zapewnił, że nie zrezygnują oni z koncesji.

Wobec nowej sytuacji dotyczącej TV Plus ustosunkować się musi KRRiT. W ramach koncesji stacja zobowiązana była do nadawania określonych pozycji programowych, m.in. programu informacyjnego. Tymczasem kłopoty finansowe zmusiły ją do zaprzestania jego produkcji. Spotkanie przedstawicielu TV Familijnej i KRRiT odbędzie się 4 grudnia.

OO. franciszkanie mają 56,7 proc. udziałów w Telewizji Familijnej. Po 9,6 proc. posiadają KGHM Metale, PKN Orlen, Prokom Investments i PSE. 4,8 proc. udziałów należy do PZU Życie.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zarząd TV Familijnej zgłosił wniosek o upadłość spółki