Zbrojeniowy Bumar tworzy dywizje

KAP
opublikowano: 03-09-2008, 00:00

Profil działalności zobowiązuje. Zbrojeniowy holding zbuduje dywizje, których chyba nie zobaczymy na giełdzie.

Profil działalności zobowiązuje. Zbrojeniowy holding zbuduje dywizje, których chyba nie zobaczymy na giełdzie.

Bumar przygotowuje się do realizacji nowej strategii. Jeszcze w tym roku zbrojeniowy holding ma stworzyć kilka dywizji, do których będą włączane stare i nowe spółki. Przykład? Zarząd chce, by powstała dywizja Bumar-Ląd, która ma skupić się na dostawach sprzętu dla wojsk lądowych. Do niej miałaby dołączyć firma Jelcz Komponenty.

Bumar zamierza również pozbyć się zbędnego majątku i sprzedać m.in. Ursus, Fadromę czy Bumar Wromasz.

— Mamy wiele nieprodukcyjnych terenów, które możemy zagospodarować albo sprzedać i pozyskać pieniądze na inwestycje — zapewnia Edward Nowak, prezes Bumaru.

Niechętnie natomiast odnosi się do planów pozyskania kapitału z giełdy przez firmy z grupy (na przykład Przemysłowe Centrum Optyki). Twierdzi, że przy obecnej koniunkturze na parkiecie nie warto, choć za kilka lat — po restrukturyzacji — na parkiecie ma zagościć sam Bumar.

— Na razie sami możemy wspierać kapitałowo nasze spółki z grupy. Chcemy aktywnie zarządzać majątkiem grupy — oprócz pozyskania kapitału ze sprzedaży zbędnych aktywów możemy emitować na przykład papiery dłużne — dodaje Edward Nowak.

W strategii spółka przy „aktywnym zarządzaniu” planuje współpracować z BGK i PKO BP.

Firma chce także do swoich firm wprowadzać inwestorów branżowych, ale na mniejszościowe pakiety. Na przykład w zakładach amunicyjnych z Pionek może pojawić się Nitro-Chem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu