Złodzieje wynieśli rekordową liczbę kufli z Oktoberfest

AD
opublikowano: 06-10-2014, 15:45

Aż 112 tys. tradycyjnych piwnych kufli próbowali w tym roku ukraść uczestnicy monachijskiego Oktoberfest - donoszą organizatorzy. Ogółem jednak liczba przestępstw znacząco spadła.

Tradycyjne dożynki piwne, na które co roku przybywają miliony gości z całego świata, zakończyły się wczoraj, 5 października. Jak co roku nie obyło się również bez przykrych incydentów z udziałem amatorów piwa o słabszych głowach, choć policja monachijska chwali się, że było ich mniej niż w latach ubiegłych. Zgłoszono łącznie 1290 przestępstw, zatrzymano 720 osób - to zdaniem komentatorów mało, jak na imprezę podczas której bawiło się 6,3 mln ludzi.

LenDog/Flickr.com

Przybyło natomiast, i to znacząco, osób, które chciały nielegalnie wywieźć swój piwny kufel jako pamiątkę po tegorocznym święcie. Rok temu skonfiskowano "tylko" 81 tys. sztuk potajemnie zatrzymanych mug'ów (oficjalna nazwa kufla na Oktoberfest), a w tym roku już 112 tys. Za legalny kufel w sklepie organizatorów imprezy trzeba zapłacić 9-15 EUR.

Według obliczeń podczas tegorocznego święta wypito łącznie 6,4 mln litrów piwa.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane