Złotowi inwestorzy oglądają się na jena

Mariusz Potaczała
01-08-2007, 00:00

Wczorajsza sesja nie przyniosła przełomu. Kurs EUR/PLN znalazł się na minimum w okolicy 3,78 po wcześniejszym testowaniu poziomu 3,795. Z kolei USD/PLN poruszał się w wąskim paśmie wahań 2,76- -2,77. Uspokojenie na rynku złotego i odreagowanie ostatnich spadków to rezultat niewielkiego osłabienia jena i spadku wartości dolara.

Taki jak obecnie lekki wzrost wartości naszej waluty następuje niemal zawsze w końcu miesiąca. W dalszym ciągu inwestorzy z rynku złotego będą spoglądać w kierunku rynków kapitałowych i transakcji z udziałem jena.

Opublikowane wczoraj dane makro z amerykańskiej gospodarki (indeks PCE Core, Chicago PMI oraz wskaźnik zaufania konsumentów) nie wskazały konkretnego kierunku dla dolara. W tym tygodniu poznamy decyzje ECB oraz Banku Anglii — nie spodziewamy się tu zmian.

Mariusz Potaczała

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złotowi inwestorzy oglądają się na jena