Złoty bez większych zmian, sprzedaż detaliczna w kalendarzu

  • Konrad Ryczko
opublikowano: 22-01-2019, 07:33

Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie głównych par oraz złotego.

Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2818 PLN za euro, 3,7703 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7780 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8579 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,852% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na rynku FX nie przyniosły istotniejszych zmian na wycenach. Przy braku strony amerykańskiej inwestorzy skupili się na danych z Chin, gdzie dynamika wzrostu spadła do najniższego poziomu od blisko 28-lat. Niemniej dane okazały się być zgodne z oczekiwaniami, stąd brak negatywnej, nerwowej reakcji. Ponadto w tle obserwujemy spekulacje dot. Brexit'u, gdzie raz po raz pojawiają się sugestie możliwości rozpisania ponownego referendum. Dodatkowo warto wspomnieć o obniżeniu prognoz makroekonomicznych MFW na lata 2019-2020r. Lokalnie nie działo się zbyt dużo – kwotowania PLN pozostają w ramach szerszych układów konsolidacyjnych.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. sprzedaży detalicznej za grudzień. Rynek spodziewa się spadku dynamiki do 7,7% z 8,2% r/r uprzednio. Ponadto GUS opublikuje również dane dot. koniunktury w styczniu. Na szerokim rynku warto bliżej przyjrzeć się odczytowi ZEW z Niemiec oraz danym z UK. W tle odbywa się forum w Davos.

Z  rynkowego punktu widzenia najciekawiej prezentuje się zestawienie z frankiem szwajcarskim, gdzie obserwujemy próby sprowadzenia kwotowań niżej, w kierunku 3,73 PLN wobec aktualnych 3,78 PLN. EUR/PLN kontynuuje konsolidację przy 4,28 PLN.

 

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Konrad Ryczko, Analityk, Makler Papierów Wartościowych, Wydział Doradztwa i Analiz Rynkowych Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy