Czytasz dzięki

Złoty w konsolidacji, produkcja przemysłowa w kalendarzu

Konrad Ryczko, DM BOŚ
opublikowano: 19-06-2020, 07:56

Piątkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie zarówno eurodolara jak i PLN.

Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4466 PLN za euro, 3,9646 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9643 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9256 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,419% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na globalnych rynkach nie przyniosły istotniejszych zmian na wycenach głównych aktywów. Konsolidacja na głównych indeksach akcyjnych sugeruje awersję inwestorów do zajmowania nowych pozycji. Globalnie narastają obawy o drugą falę zachorowań COVID19 – o ryzyku tym przypomniały wydarzenia  w Pekinie. Trudno jednak mówić o znaczących transferach w kierunku tzw. safe havens z tego tytułu – nieznacznie umacnia się amerykański dolar, jednak zbyt mało aby realnie wpływać na nastroje wokół EM. W konsekwencji na PLN obserwujemy ruchy konsolidacyjne. Minutes RPP, opublikowane wczoraj,  nie przyniosły większych zaskoczeń. Rada obawia się spadku inflacji, poniżej celu, oraz potencjalnie sygnalizuje wstrzymanie się z dalszymi ruchami do 2021r.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy pakiet danych makro z krajowej gospodarki. W zakresie produkcji przemysłowej rynek spodziewa się odczytu na poziomie -16,8% r/r.  W przypadku PPI prognozowany jest spadek o 1,5% r/r. Ponadto NBP wyemituje dziś bony pieniężne. Na szerokim rynku warto bliżej przyjrzec się rozpoczynającemu się szczytowi EU – szczególnie w świetle ostatnich spekulacji czy uda się przeforsować ambitny program wsparcia ze strony EBC/KE.

Z rynkowego punktu widzenia PLN kontynuuje ruchy konsolidacyjne. EUR/PLN pozostaje w ramach 4,45-4,38 PLN. Najbliżej wybicia w górę zdaje się być USD/PLN z pełnym oporem na 4 PLN.
 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Konrad Ryczko, DM BOŚ

Polecane