ZM Kania przedstawiły zarys planu restrukturyzacji

opublikowano: 10-06-2019, 07:17

Zakłady Mięsne Henryk Kania przedstawiły zarys planu restrukturyzacji.

Jako przyczynę tego, że w przypadku spółki istnieje zagrożenie trwałej utraty przez nią płynności podano brak dostępu do środków obrotowych w wyniku znaczącego wzrostu (do 30 proc.) cen surowca w I kwartale 2019 r. Podkreślono natomiast, że produkcja wyrobów spółki pozostaje rentowna i może być kontynuowana przy udostępnieniu spółce kapitału obrotowego na oczekiwanym poziomie.

"Wskutek ograniczenia możliwości zakupu surowca, zmniejszeniu uległa produkcja, a wskutek tego spowolniony został obrót należności i obniżone zapasy gotówki oraz dostęp do finansowania potrzeb zakupowych Spółki" - podano.

Spółka planuje m.in. wzmocnienie kontroli kosztów surowca i zaostrzenie polityki reagowania na niekorzystne dla spółki zmiany w tym obszarze, wzmocnienie kontroli cen i marżowości produktów oraz zaostrzenie polityki reagowania na niekorzystne dla Spółki zmiany w tym obszarze; a także pozyskanie kapitału obrotowego  i budowę nowego modelu finansowania.

Zarząd  za konieczne uznał renegocjowanie  warunków kontraktów z dostawcami wszystkich składowych technicznego kosztu wytworzenia - od surowca, przez przyprawy i osłonki, po materiały pomocnicze, opakowaniowe oraz konfekcyjne.

Renegocjowane mają być także warunki współpracy z odbiorcami marek własnych w oparciu o ustalenie progów wolumenowych dla określonych przedziałów cenowych w oparciu o ścieżki pricingowe, jednocześnie analiza dostarczanego asortymentu pod kątem spełniania kryteriów marżowości i optymalizacji produkcji.

W ciągu tygodnia-dwóch spółka zamierza przeprowadzić rozmowy z dostawcami w celu wznowienia dostaw i ustalenia cen, a także rozmowy z sieciami handlowymi.

Pozyskanie kapitału obrotowego planowane jest w ciągu 2-4 tygodni, a po kolejnych 1-2 tygodniach wznowienie produkcji.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu