Czytasz dzięki

Zmieni się prezes Danske Bank

opublikowano: 06-11-2018, 15:32

Prezes Danske Bank odejdzie ze stanowiska po tym, jak jego dalsza obecność na szczycie zarządu duńskiego banku stała się nie do utrzymania w związku z narastającym skandalem związanym z praniem brudnych pieniędzy.

62-letni Ole Andersen, ma być zastąpiony przez Karstena Dybvada, który jest szefem Duńskiej Konfederacji Przemysłu. Decyzja została podjęta przez największego akcjonariusza Danske, koncern A.P. Moller Holding.  Andersen został powołany na stanowisko prezesa w 2011 r.

Danske Bank
Zobacz więcej

Danske Bank fot. Bloomberg

Danske Bank przyznał, że duża część z około 230 mld USD, które przepłynęły przez niewielką estońską jednostkę podległą, była prawdopodobnie związana z praniem brudnych pieniędzy. Bank jest celem dochodzeń w sprawach karnych w różnych jurysdykcjach, w tym w USA, i zgłosił wielu pracowników na policję.

Trwają również starania o znalezienie stałego dyrektora naczelnego po tym jak Thomas Borgen został usunięty z banku w zeszłym miesiącu za rolę jaką odegrał w aferze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane