Zmienne nastroje graczy bujają kursem złotego

Kamil Gaworecki
opublikowano: 08-08-2007, 00:00

Wydarzeniem tygodnia na rynkach jest posiedzenie amerykańskich władz monetarnych (Fed). We wtorek inwestorzy zdali sobie sprawę, że grając pod zbyt łagodny komunikat trochę się przeliczyli. Przeważać zaczęły opinie, że Ben Bernanke, szef banku centralnego, podkreśli, że to inflacja jest głównym problemem i będzie starał się pomniejszyć wagę problemów na rynku pożyczek hipotecznych. Zmiana nastrojów sprawiła, że wzrosty na giełdach zaczęły topnieć, a kurs EUR/USD poszedł w dół.

Coraz niższe prawdopodobieństwo cięcia stóp w USA oraz wzrost awersji do akcji przełożyły się na spadek wartości złotego. Euro zdrożało do 3,7870 zł, dolar do 2,7520 zł. Po komunikacie Fed oczekujemy kontynuacji spadków EUR/USD, które odbiją się też na wartości złotego. Sytuacja polityczna, wobec wagi wydarzeń na rynku międzynarodowym, będzie odgrywać mniejszą rolę.

Kamil Gaworecki

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Gaworecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu