ZUS obronił cenę jako jedyne kryterium przy rozwoju KSI

opublikowano: 09-02-2018, 10:56
aktualizacja: 09-02-2018, 11:08

Krajowa Izba Odwoławcza (KIO) oddaliła odwołanie Asseco Poland w przetargu ZUS na rozwój Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS (KSI ZUS). Spółka zarzucała zamawiającemu, że bezprawnie zastosował cenę jako jedyne kryterium oceny ofert.

KIO uznała, że obecne brzmienie przepisu uprawnia zamawiającego do decydowania, które cechy przedmiotu zamówienia są istotne. 

ZUS w styczniu ogłosił wart ponad 280 mln zł netto przetarg na wybór wykonawców do umowy ramowej na modyfikację i rozbudowę.  Do umowy chce wybrać trzech wykonawców.

Ostatnia umowa ramowa na rozwój KSI zakończyła się w listopadzie 2017 r. Była podpisana w 2013 r. z trzema wykonawcami: Asseco Poland, konsorcjum Hewlett-Packard Polska i Kamsoft oraz Capgemini Polska. Mimo iż umowa była podpisana z trzema wykonawcami i każdy mógł ofertować w zleceniach wykonawczych, według informacji podawanych wcześniej przez ZUS około 80 proc. zleceń rozwojowych trafiło do Asseco. W kilku ostatnich postępowaniach wykonawczych jedynie Asseco w ogóle składało oferty.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy