Zysk Asos wzrósł w pierwszym półroczu roku fiskalnego 2021

ARŻ, MarketWatch
opublikowano: 08-04-2021, 13:00

Internetowy sprzedawca odzieży poinformował, że jego zysk przed opodatkowaniem za pierwsze sześć miesięcy roku fiskalnego 2021 zakończone 28 lutego wzrósł rok do roku ponad trzykrotnie. To zasługa m.in. 25-procentowego wzrostu sprzedaży.

Asos
Asos
Chris Ratcliffe

Zysk przed opodatkowaniem wyniósł 106,4 mln GBP. Rok wcześniej było to 30,1 mln GBP.

Przychody Asos wzrosły rok do roku z 1,60 do 1,98 mld GBP. Sprzedaż w Wielkiej Brytanii zwiększyła się o 39 proc., w Europie o 18 proc., a w USA o 16 proc.

„Patrząc w przyszłość, a zarazem pamiętając o krótkoterminowej niepewności i potencjalnych konsekwencjach gospodarczych utrzymującej się pandemii, nie możemy się doczekać realizacji naszych ambicji” - powiedział dyrektor generalny Asos Nick Beighton.

Firma w lutym nabyła za 265 mln GBP marki odzieżowe dotychczas należące do upadłej grupy Arcadia, w tym m.in. Topshop, Topman, Miss Selfridge i HIIT. Jednorazowe koszty zakupu i integracji oszacowano na 10 mln GBP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane